Ανακοίνωση της βαθμολογίας των πανελλαδικών εξετάσεων 2020

Η ανακοίνωση της βαθμολογίας των πανελλαδικών εξετάσεων θα γίνει την Παρασκευή 10-7-2020 μετά τις 13:00.

Επισημαίνεται ότι  όλα τα ΓΕΛ θα λειτουργήσουν επιπλέον την Παρασκευή 10-7-2020 με την παρουσία του Διευθυντή ή του Υποδιευθυντή κι ενός ακόμα εκπαιδευτικού, προκειμένου να ελέγξουν και να αναρτήσουν τις βαθμολογίες, καθώς επίσης να ελέγξουν και να αποδώσουν κωδικό ασφαλείας (password) για το ΜΔ, σε όσους
υποψηφίους τους δεν έχουν ακόμα αποκτήσει.

Σας υπενθυμίζουμε ακόμα πως την Τρίτη 7-7-2020 θα λειτουργούν όλα τα ΓΕΛ με την παρουσία του Διευθυντή κι ενός ακόμα εκπαιδευτικού προκειμένου να αποδώσουν κωδικό ασφαλείας για το ΜΔ σε όσους/όσες  μαθητές/μαθήτριες δεν έχουν ακόμα αποκτήσει.

Επισκεφτείτε τον ιστότοπο του Υπουργείο Παιδείας για να διαβάσετε την εγκύκλιο καταχώρισης βαθμολογιών ΓΕΛ ή δείτε την εδώ σε μορφή pdf.

Στις σχολικές μονάδες θα αναρτηθούν οι καταστάσεις  που περιλαμβάνουν ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΒΑΘΜΟΥΣ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ. Δεν θα αναγράφονται, δηλαδή, τα ονομαστικά στοιχεία των μαθητών/τριών.

Οι υποψήφιοι θα μπορούν να δουν τις βαθμολογίες τους μέσα από την ειδική εφαρμογή του Υπουργείου Παιδείας