Μαθητικός Διαγωνισμός Ραδιοφωνικού Μηνύματος και Τραγουδιού «Καν? το ν? ακουστεί 2021» με τίτλο: «Από το Εγώ στο Εμείς».

Εγκρίθηκε ο Μαθητικός Διαγωνισμός Ραδιοφωνικού Μηνύματος και Τραγουδιού «Καν? το ν? ακουστεί 2021» με τίτλο: «Από το Εγώ στο Εμείς», που συνδιοργανώνεται από το Τμήμα Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης και Ψηφιακών Μέσων του Υ.ΠΑΙ.Θ., το Παιδαγωγικό Ινστιτούτο Κύπρου του Υ.Π.Π.Α.Ν. και το Εθνικό Κέντρο Οπτικοακουστικών
Μέσων και Επικοινωνίας (ΕΚΟΜΕ Α.Ε.) και απευθύνεται σε μαθητές/-τριες Π.Ε. και Δ.Ε. της Ελλάδας, της Κύπρου, της Ομογένειας, αλλά και στις υπόλοιπες σχολικές μονάδες διεθνώς, για το σχολικό έτος 2020-2021.

Διαβάστε την έγκριση που έδωσε το Υπουργείο Παιδείας για τον διαγωνισμό και την προκήρυξή του.