Σχολικός περίπατος στον κινηματογράφο (19/12/23)

Πραγματοποιήσαμε σήμερα (19/12/23) σχολικό περίπατο στον κινηματογράφο, στα Village Cinemas στου Ρέντη. Ξεκινήσαμε με καλή διάθεση και, όταν φτάσαμε εκεί, αφού προμηθευτήκαμε τα απαραίτητα ποπ-κορν και αναψυκτικά, μοιραστήκαμε στις αίθουσες στις οποίες παρακολουθήσαμε την ταινία που είχε ο καθένας μας και η καθεμία μας επιλέξει να δει: τη  Φόνισσα, τον Οπενχάιμερ και τον Ναπολέοντα.

Οι ταινίες ήταν και οι τρεις πολύ καλές και τις απολαύσαμε. Μετά το τέλος της προβολής μάς έμεινε λίγος χρόνος να περιηγηθούμε στο χώρο, που ήταν χριστουγεννιάτικα στολισμένος. Στη συνέχεια επιβιβαστήκαμε στα λεωφορεία και επιστρέψαμε στο σχολείο μας.

Πιστεύουμε πως η σημερινή εκδρομή ήταν μια ευχάριστη ανάπαυλα από την κούραση των μαθημάτων.

Τα σχόλια είναι κλειστά.