Ο Άι Βασίλης συλλαμβάνεται…(Χριστουγεννιάτικο Θεατρικό 17/12/2019)

(Διασκευή του ομώνυμου έργου του Ευγ. Τριβιζά)

Μαθήτριες και μαθητές μας από όλες τις τάξεις του Λυκείου ανέλαβαν με δική τους πρωτοβουλία και παρουσίασαν μια όμορφη και ζεστή χριστουγεννιάτικη γιορτή. Τα παιδιά αναζήτησαν το θεατρικό κείμενο στο διαδίκτυο, ενώ η μαθήτρια Αντωνία Ρέμε ανέλαβε τη διασκευή και σκηνοθεσία του. Οι πρόβες πραγματοποιήθηκαν είτε στο σχολείο μετά το πέρας των μαθημάτων  είτε στο σπίτι κάποιου από τους μαθητές. Τη γενική επίβλεψη είχε ο διευθυντής μας Β. Μαρίνης, ο οποίος έδωσε και τις τελικές οδηγίες.

Συμμετείχαν οι μαθητές και οι μαθήτριες: Μερκούρης Θοδωρής, Τσόγκα Φαίνια, Σταύρου Μιχάλης, Φιλιπποπούλου Μαρία, Δασκαλάκης Μανώλης, Κουλουρά Ρένα, Γκριγκόροβα Άννα-Μαρία, Αρώνης Γιώργος, Καλφούντζος Μενέλαος, Μουδάτσος Μηνάς, Πολυχρόνης Δημήτρης, Χριστοπούλου Εύα.

Τα σχόλια είναι κλειστά.