Erasmus+

Το σχολείο μας, κατά την σχολική χρονιά 2017-2018, συμμετείχε στο Ευρωπαϊκό πρόγραμμα ανταλλαγής μαθητών Erasmus+. Μέσω του προγράμματος αυτού οι μαθητές αποκόμισαν πολλές νέες εμπειρίες, γνώσεις για αλλοεθνείς πολιτισμούς αλλά γνώρισαν, επίσης, και τη μαγεία χωρών του εξωτερικού. Στο πρόγραμμα αυτό συμμετείχαν σχολεία από την Πολωνία, Σλοβακία, Βουλγαρία, Ισπανία, Ιταλία, Τουρκία και Ελλάδα.

Το πρόγραμμα ολοκληρώθηκε με μεγάλη επιτυχία !!!

Αναφορά στο εν λόγω πρόγραμμα και την επίσκεψη των μαθητών από τις προαναφερθείσες χώρες έκαναν και τα Μαζικά Μέσα Ενημέρωσης:

η ΕΡΤ1: Την ιστορία της Σαλαμίνας γνώρισαν μαθητές και καθηγητές με το πρόγραμμα Erasmus

η Εφημερίδα των Συντακτών: Χορεύοντας με την ιστορία

το peramaonline.blogspot.com: Ξενάγηση στα νερά του Περάματος για τους μαθητές του 1ου ΓΕΛ Περάματος υπό την αιγίδα του Δήμου Περάματος

Τα σχόλια είναι κλειστά.