Γιορτή 17ης Νοέμβρη 2019

Τίμησε και φέτος το σχολείο μας την επέτειο της 17ης Νοέμβρη διοργανώνοντας μια όμορφη και λιτή γιορτή. Τη γιορτή προετοίμασαν οι συνάδελφοι Στέλλα Κοιλίτη (Φιλόλογος), Κώστας Γιαννάκης (Θεολόγος) και Γιάννης Αράπκουλες (Φυσικός-Υπεύθυνος της προετοιμασίας του μουσικού συγκροτήματος) σε συνεργασία βέβαια με τους μαθητές και τις μαθήτριες που συμμετείχαν σε αυτήν.  Το θεατρικό μονόπρακτο που παρουσιάστηκε στην αρχή της γιορτής βασίστηκε σε κείμενο του Θοδωρή Μερκούρη, μαθητή της Γ’ Λυκείου. Τους ρόλους του μονόπρακτου υποδύθηκαν οι Θοδωρής Μερκούρης και Εύη Κορτέση από τη Γ’ Λυκείου. Την αφήγηση των γεγονότων του Πολυτεχνείου ανέλαβαν οι μαθήτριες της Γ’ Λυκείου Νατάσα Μουρατίδου και Χρύσα Παξινού και ο μαθητής Θοδωρής Μερκούρης, ενώ στο μουσικό συγκρότημα συμμετείχαν οι μαθήτριες  Θεοδώρα Θεολόγου, Γεωργία Καρούτσου, Γωγώ Κουβουτσάκη, Πέγκυ Μουσά, Αντωνία Ρέμε και οι μαθητές Αλέξανδρος Ζαρκάδας, Κωνσταντινίδης Κυριάκος, Μαθιόπουλος Αίας, Σεριανάι Μάριος, Σκαλής Ηλίας.

Και μερικές ακόμα φωτογραφίες:

Τα σχόλια είναι κλειστά.