Ψηφοφορία κορυφαίων αθλητών και αθλητριών του 2023: Κ18, Βλαδίμηρος Ανδρεάδης

Η ψηφοφορία για την ανάδειξη των κορυφαίων αθλητών και αθλητριών της χρονιάς ξεκίνησε και καλούμαστε να ψηφίσουμε τους κορυφαίους και κορυφαίες ανά ηλικιακή κατηγορία.

Στην κατηγορία Κ18 είναι υποψήφιος ο μαθητής μας Βλαδίμηρος Ανδρεάδης για τις εξής κυρίως διακρίσεις:

• 1η θέση στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα στα 400μ. με εμπόδια.
  • 1η θέση στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Στίβου Κ18 στα 400μ. εμπόδια και πανελλήνιο ρεκόρ (κατερρίφθη μετά από 19 χρόνια).
  • 1η θέση στο Πρωτάθλημα Κ20 στα 400μ. .
  • 2η θέση στο Ολυμπιακό Φεστιβάλ Νεότητας στα 400μ. εμπόδια.

Στις 15 Ιανουαρίου 2024 ο Βλαδίμηρος θα βραβευτεί από την Ελληνική Ολυμπιακή Επιτροπή σε ειδική τιμητική εκδήλωση στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών για τη διάκρισή του (2η θέση) στο Ολυμπιακό Φεστιβάλ Νεότητας στο Μάριμπορ της Σλοβενίας το 2023.

Η ψηφοφορία θα είναι σε εξέλιξη μέχρι και τις 7 Ιανουαρίου 2024 στο site του ΣΕΓΑΣ. Μπορείτε να ψηφίσετε από οποιαδήποτε συσκευή ως δυο φορές από την καθεμία.

Οι νικητές θα ανακοινωθούν τη Δευτέρα 8 Ιανουαρίου 2024 τόσο στο site όσο και στα Social Media της Ομοσπονδίας.

Δείτε την ανακοίνωση του ΣΕΓΑΣ εδώ.

ΨΗΦΙΣΤΕ ΕΔΩ

Τα σχόλια είναι κλειστά.