Αγιασμός σχολικού έτους 2020-2021 και παραλαβή βιβλίων

Σας ενημερώνουμε ότι ο Αγιασμός του σχολικού έτους 2020-2021 θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020 στις 11:00 π.μ. με εκπροσώπους των εκπαιδευτικών και των μαθητών/τριών. Στη συνέχεια ο ιερέας θα επισκεφτεί όλες τις αίθουσες της σχολικής μονάδας, όπου θα παρευρίσκονται οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί.

Νωρίτερα, στις 9:00π.μ. οι μαθητές/τριες της Α’ τάξης θα παραλάβουν τα βιβλία τους ως εξής:
1) Όσων μαθητών/τριών τα επώνυμα ξεκινούν από το Α ως και το Ι θα προσέλθουν στις 9:00π.μ στο σχολείο.
2) Στις 9:30π.μ. θα προσέλθουν οι μαθητές/τριες της Α’ τάξης των οποίων τα επίθετα ξεκινούν από το Κ ως και το Μ.
3) Τέλος, οι μαθητές/τριες των οποίων τα επίθετα ξεκινούν από το Ν ως και το Ω θα έλθουν να πάρουν τα βιβλία τους στις 10:00π.μ.

Όσον αφορά τους μαθητές/τις μαθήτριες της Β’ τάξης, θα προσέλθουν στη σχολική μονάδα για να παραλάβουν τα βιβλία τους

1) στις 10:30π.μ.  οι μαθητές/τριες της Ομάδας Προσανατολισμού Ανθρωπιστικών Σπουδών και

2) στις 11:00π.μ. οι μαθητές/τριες της Ομάδας Προσανατολισμού Θετικών Σπουδών.

Τέλος, οι μαθητές της Γ’ τάξης θα προσέλθουν στο σχολείο στις 11:15π.μ. προκειμένου να παραλάβουν τα βιβλία τους.

Μαζί με τα βιβλία τους οι μαθητές/τριες θα παραλάβουν και τις υφασμάτινες μάσκες.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες που θα εισέλθουν στο χώρο του σχολείου παρακαλούνται να διαθέτουν μάσκα προσώπου μαζί τους σύμφωνα με τη νομοθεσία.

Ευχόμαστε καλή δύναμη και ψυχραιμία σε όλους για μια καλή και δημιουργική χρονιά!